Geros naujienos
2020-03-26

Ukmergėje turėsime mobiliąją koronaviruso patikros stotelę.

Gausime duomenis apie visus dėl koronaviruso pasitikrinusius asmenis ir saviizoliacijoje ar karantine privalančius būti asmenis.

Bus dezinfekuojamos Ukmergės miesto gatvės ir šaligatviai.

Rajono policijos pareigūnai bus pastiprinti dar vienu budinčiu ekipažu.

O dabar apie viską iš eilės…

Mobilioji koronaviruso patikros stotelė turėtų atsirasti jau pirmadienį. Svarstomos dvi galimos vietos jos įrengimui. Tam viena iš būtinų sąlygų – siekiant išvengti bet kokių transporto spūsčių, eismas turi vykti ratu. Kadangi tyrimas gali užtrukti nuo 10 iki 20 minučių, žmonės bus tikrinami pagal iš anksto sudarytą sąrašą, kuriame kiekvienam bus paskirtas atvykimo laikas. Šiam darbui bus apmokyta 10 Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) slaugytojų, į procesą bus įtraukti ir jį koordinuos Ukmergės visuomenės sveikatos biuro darbuotojai. Kai tik žinosime, apie visą patikros stotelės darbą, laiką ir kt. iškart informuosime gyventojus.

Visą pastarąją savaitę buvo sutrikęs informacijos apie Ukmergėje gyvenančius asmenis, kuriems patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu, pateikimas. Iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenys vėlavo nuo 2 iki 4 parų. Dėl tokios “sulėtintos reakcijos” nebuvo galima priimti skubių sprendimų dėl žmonių saviizoliacijos ir jos kontrolės bei kt.

Ukmergės miesto gatvės ir šaligatviai bus laistomi vandeniu su dezinfekcinėmis priemonėmis jau nuo rytojaus, kovo 27 dienos.

Jau nuo rytojaus į mūsų miesto gatves išvažiuos dar vienas papildomas policijos pareigūnų ekipažas, kuris visą dieną tikslingai vykdys prevencinį darbą - per garsiakalbius leis įspėjamuosius įrašus su informacija, kaip reikėtų elgtis karantino laikotarpiu, taip pat tikrins, kaip žmonės laikosi reikalavimų ir kt.

Ir dar. Jau informavome, kad vakar gavus ilgai lauktus 330 vnt. testų koronavirusinės (COVID- 19) infekcijos ištyrimui, buvo ištirti visi 97 Ukmergės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus pacientai bei 45 tebedirbantys medikai. Nuo rytojaus tyrimai bus atliekami saviizoliacijoje esantiems 313 medikų. Vėliau, gavus papildomai testų, bus tiriami Ukmergės ligoninėje besigydę ir nuo kovo 5-osios iki kovo 19 dienos ir vėliau į namus išleisti pacientai, jų artimos aplinkos žmonės ir kt.

Taip pat laukiama greitųjų testų, skirtų rajono greitosios medicinos pagalbos medikų, policijos pareigūnų ir socialinių darbuotojų ištyrimui.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra