Informacija apie išmokas vaikams
2020-01-07

Nuo 2020 m. sausio 1 dienos įsigalioja Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinta, kad kiekvienam vaikui nuo š. m. sausio 1 d. didėja universalios išmokos vaikui dydis iki 60,06 Eur per mėnesį. Įsigaliojus šiems pakeitimams, kuriems yra jau paskirta išmoka vaikui, nuo š. m. sausio 1 d. iš naujo teikti naujų prašymų dėl universalios išmokos vaikui skyrimo nereikia.

Informuojame, kad keičiasi papildomos išmokos vaikui dydis. Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 3 ar daugiau vaikų, ir kiekvienam neįgaliam vaikui, kuriam nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, nevertinant šeimos gaunamų pajamų, mokama nuo vaiko gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai po 40,17 Eur per mėnesį. Išmoka neįgaliems vaikams bus paskirta vaiko neįgalumo laikotarpiui.


Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 2 VRP (t. y. 250 Eur) skiriamos papildomos išmokos dydis po 40,17 Eur per mėnesį. Šeimoms, kurios augina 1 ar 2 vaikus, papildoma išmoka vaikui skiriama ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui. Todėl pasibaigus išmokos skyrimo laikotarpiui reikia kreiptis į Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių arba į seniūnijose dirbančius socialinius darbuotojus ir užpildyti prašymą dėl išmokos pratęsimo arba tai galima atlikti elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt.

Socialinės paramos skyrius

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra