Išdalyta tik daugiau kaip pusė visų gyventojams skirtų kalio jodido tablečių
2020-10-13

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas dėkoja tiems rajono gyventojams, kurie atsakingai įvertino situacijos grėsmę ir laiku suskubo pasiimti jiems skirtų kalio jodido tablečių.

 

Liūdna, kad per laikotarpį nuo rugsėjo 2 d. iki spalio 13 d. yra išdalyta tik daugiau kaip pusė visų gyventojams skirtų tablečių.

Greičiausiai – didžiąją dalį tablečių arba beveik visas jas jau atsiėmė Deltuvos, Pivonijos, Siesikų, Šešuolių, Veprių ir Želvos seniūnijų gyventojai, o labiausiai yra pasyvūs ir neskuba atsiimti tablečių Ukmergės miesto, Lyduokių, Pabaisko, Taujėnų, Vidiškių ir Žemaitkiemio seniūnijose gyvenantys žmonės.

Visi gyventojai, savo nuolatinę gyvenamąją vietą deklaravę konkrečioje seniūnijoje ir dar neatsiėmę jiems skirtų kalio jodido tablečių, nedelsdami privalo kreiptis į seniūniją ir su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Primename, kad tabletės ukmergiškiams dalijamos Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu kaip prevencinė priemonė dėl artimiausiu metu veikti pradedančios Baltarusijos Astravo atominės elektrinės (AE), saugantis galimos avarijos grėsmės.

Vartoti kalio jodido tabletes reikėtų tik įvykus branduolinei avarijai ir tik tada, kai tą rekomenduotų Sveikatos apsaugos ministerija.

Įvykus branduolinei avarijai, radioaktyvusis jodas gali pasklisti ore. Įkvėpus juo užterštą orą arba nurijus užterštą maistą (pieną, geriamąjį vandenį, lauke augančias daržoves, uogas ir kt.), radioaktyvusis jodas kauptųsi skydliaukėje ir ją žalotų – tai po kelerių metų galėtų lemti skydliaukės vėžinius susirgimus.

Nuo tokio žalingo radioaktyviojo jodo poveikio apsaugoti gali kalio jodido tabletės. Šiose tabletėse esantis stabilusis jodas kaupiasi skydliaukėje ir ją apsaugo nuo radioaktyviojo jodo patekimo.

Atkreiptinas dėmesys, kad kalio jodido tabletės apsaugo tik nuo radioaktyviojo jodo, tačiau ne nuo kitų radioaktyviųjų medžiagų, kurios pasklinda aplinkoje branduolinės avarijos metu. Dėl to būtina imtis ir kitų apsaugos priemonių, kurias tuomet rekomenduotų už situacijos valdymą atsakingos institucijos.

 

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus informacija

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra