Ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje - remonto darbai
2020-08-05

Bendrovė „Baltukmės statyba“ nuo rytojaus, rugpjūčio 6 dienos, pradeda VšĮ Ukmergės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus kapitalinio remonto darbus.

Pagal UAB „Eksploit“ parengtą techninį projektą 434 kv. m. ploto patalpose bus įrengti du atskiri įėjimai, daugiau ligonių apžiūros patalpų (vaikams ir suaugusiems), izoliatorius, intensyvaus gydymo -reanimacijos palata, naujos 6 vietų ligonių stebėjimo palatos, kuriose prie visų lovų numatyti stebėjimo monitoriai, taip centrinis monitorius gydytojų poste, kuris leis medikams stebėti visų skyriaus ligonių elektrokardiogramas, kraujo spaudimą ir t.t. Taip pat bus įrengta elektroninė pacientų eilių valdymo sistema, nauji liftai ir kt. Naujoms skyriaus patalpoms bus įsigyta visa būtina ir pati naujausia bei moderniausia įranga.

Investicijų projekto „VšĮ Ukmergės ligoninės priėmimo skyriaus atnaujinimas siekiant pagerinti teikiamų paslaugų kokybę“ bendra vertė – 696 071 Eur su PVM (367 441 Eur kainuos statybos rangos darbai, 328 630 Eur - įranga ir įrengimai).

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) šį projektą įtraukė į valstybės investicijų programą (VIP) ir tam numatyta skirti 591 660 Eur, dar po 52 205 Eur (po 7,5 proc.) turės prisidėti Ukmergės rajono savivaldybė ir VšĮ Ukmergės ligoninė. SAM šiais metais projekto įgyvendinimui jau skyrė 200 000 Eur.

„Priėmimo-skubios pagalbos skyrius – tai vieta, į kurią pirmiausia patenka visi ligoninės pacientai, t. y. ir tie, kurie hospitalizuojami gydytojo siuntimu, ir tie, kurie bet kuriuo paros metu atvežami greitosios pagalbos automobiliu arba atvyksta patys. Šio skyriaus veikla yra skubios medicinos pagalbos teikimas pacientams visą parą darbo ir poilsio (švenčių) dienomis, pacientų stacionarizavimas planine ar skubos tvarka.

Šis skyrius neremontuotas nuo ligoninės pastatymo, tik gal prieš 10-15 metų buvo įrengtas stiklinis postas, mūsų vadinamas „akvariumu“. Daugiau niekas nebuvo daryta. Kasmet didėjant ligonių srautams, skyrius jau neatitiko šiuolaikinių reikalavimų teikiant skubią pagalbą.

Labai tikimės, kad šio projekto finansavimas bus sklandus ir nestrigs, jog visus remonto darbus pavyks atlikti kaip įmanoma greičiau, kad pacientai ir ligoninės personalas galėtų naudotis atnaujintomis Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus patalpomis.

Jei gausime visą finansavimą ir darbai vyks be sustojimo, remontas gali užtrukti iki šių metų pabaigos, o priešingu atveju – iki 2021 metų gruodžio,“- sakė Rimvydas Civilka, VšĮ Ukmergės ligoninė vyriausiasis gydytojas.

Pasak jo, rasti ligoninėje patalpas, kur laikinai perkelti Priėmimo-skubios pagalbos skyrių, buvo nelengva. Rastas visiems priimtinas variantas - patalpos šalia Akušerinio skyriaus su atskiru įėjimu iš lauko (kažkada buvęs Vaikų priėmimo skyrius). Tam reikėjo suremontuoti laiptus, įrengti specialų užvažiavimą gulintiems ligoniams, taip pat atvesti deguonį į palatas, įrengti internetą ir kt.

Daiva Zimblienė 

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė


Dainiaus Vyto nuotraukos

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra