Naujienos Archyvas

Dalinamės gera patirtimi kaip kovoti su koronaviruso plitimu, kuria pasidalino Ukmergėje, Antakalnio g. 74 esanti daugiabučio namo savininkų bendrija (DNSB) „Vilkmergė".

Brangūs ukmergiškiai,

artėja šiltas ir saulėtas savaitgalis, tačiau nepamirškime, jog koronavirusas mus visus įkalino karantinui. Labai prašau sąžiningai laikytis jo reikalavimų:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į naujausias tarptautinių organizacijų gaires, atnaujino rekomendacijas, kaip rūpintis paviršiais, dezinfekuoti patalpas. Pandemijos metu visų tipų patalpas, t. y. namus, darbo kabinetus ir pan., patariama valyti kuo dažniau. Taip pat rekomenduojama elgtis ir su dažnai liečiamais paviršiais – juos valyti mažiausiai kartą per dieną ir, jei įmanoma – ir dažniau.

Šalyje paskelbus karantiną, laidojimo apeigose rekomenduojama dalyvauti tik patiems artimiausiems žmonėms, o laidotuvių metu laikytis būtinų prevencinių priemonių.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), numatydama galimas netektis dėl COVID-19, ką rodo ir skaudi Europos bei viso pasaulio patirtis, taip pat siekdama išvengti koronaviruso plitimo, parengė rekomendacijas, kaip tvarkyti ir šarvoti žmones, mirusius nuo šios pavojingos infekcijos.

Jau šiandien Ukmergės miesto gatvėse budi net keturi (iki tol buvo trys) policijos pareigūnų ekipažai.

Ukmergės ligoninė kevirtadienį sulaukė pastiprinimo iš Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės.

Atsižvelgdama į susiklosčiusią situaciją visoje Lietuvoje dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) pandemijos, Ukmergės rajono savivaldybės administracija telkia savanorių komandą, galinčią padėti senjorams, neįgaliesiems ar tėvams, vieniems auginantiems mažamečius vaikus ir negalintiems pasirūpinti maistu, vaistais ar kitomis būtiniausiomis priemonėmis.

Vienijantis prieš koronaviruso infekcijos (COVID-19) grėsmes, gyventojams į pagalbą ateina vis daugiau savanorių, tačiau tai neišvengiamai lemia didesnį kontaktų skaičių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) teikia saugaus elgesio rekomendacijas savanoriams, kad tai nekeltų rizikos jų ir aplinkinių sveikatai.

Iš 25 Tarybos narių dalyvavo 22. Nebuvo Audronės Augustėnienės, Janinos Galiauskienės ir Valdo Petronio.

Siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso (COVID-19) grėsmes, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė rekomendacijas, kaip tinkamai prižiūrėti bendro naudojimo patalpas – laiptines. Tam patariama naudoti vandenį, buitinius ploviklius bei įprastas dezinfekcijos priemones, jokiu būdu jų nešluoti. 

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pirmininkavo nuotoliniam Vyriausybės COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdžiui. Pagrindinis dėmesys posėdyje buvo skiriamas sprendimams dėl padėties Ukmergėje, kurioje fiksuojama daug koronaviruso susirgimo atvejų, taip pat užregistruotos jau 3 mirtys.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pirmininkavo nuotoliniam Vyriausybės COVID-19 valdymo komiteto posėdžiui. Jo metu pagrindinis dėmesys skirtas sprendimams Ukmergėje, kurioje fiksuojami dideli koronaviruso susirgimo atvejai, užregistruotos 3 mirtys.

Kaukių dėvėjimas viešosiose vietose yra būtinas.
Esant galimybei dėvėkite medicininę kaukę, jeigu jos neturite tuomet medžiaginę, kuri dengia nosį ir burną.
Kaukių galima nedėvėti vairuojant motorines transporto priemones.
Viešose vietose, kur liečiami daiktai, taip pat dėvėkite vienkartines pirštines.

Vadovaujantis vakar, kovo 25 dieną, sveikatos apsaugos ministro A. Verygos pasirašytu įsakymu, saviizoliacijai ne savivaldybės parūpintose patalpose gali būti išleidžiami asmenys, kurie atitinka šiuos kriterijus:

Siekdama apsaugoti visuomenę nuo koronaviruso tolesnio plitimo ir sudrausminti karantino taisyklių nesilaikančius asmenis, Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos parengtoms Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) ir Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms. Numatyta skirti dideles pinigines baudas – iki 6 000 eurų už saviizoliacijos ir karantino taisyklių pažeidimus. Jeigu šios tvarkos nepaisytų koronavirusu sergantys žmonės, jiems grėstų ir laisvės atėmimas.

Subsidijomis prastovų metu per karantiną galės pasinaudoti neįgaliuosius bei kitas remiamas grupes įdarbinančios įmonės, nevyriausybinės organizacijos ir asociacijos, keičiasi ir pats subsidijų modelis – Vyriausybė sutarė skirti 70 arba 90 proc. dydžio subsidijas darbdaviams nuo darbuotojui priskaičiuoto darbo užmokesčio. Darbdaviui pasirinkus mokėti didesnę dalį darbo užmokesčio nei minimali alga, padidės ir valstybės subsidija.

Po šiandien vykusio Lietuvos Respublikos Vyriausybės koronaviruso sukeltos situacijos valdymo komiteto pasitarimo, kuriame buvo aptarta parvykusių piliečių izoliacijos tvarka, buvo parengti  Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, kuriais keičiama neseniai įsigaliojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi tvarka.

Savarankiškai dirbantys asmenys kreiptis dėl fiksuotos 257 eurų išmokos už mėnesį į Užimtumo tarnybą galės jau nuo balandžio 5 dienos, o iki to laiko Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo patikslinti įstatymą taip, kad išmoką gautų dar platesnis ratas žmonių. Vyriausybė tokiam siūlymui trečiadienį pritarė, Seime sprendimas bus priimamas pirmadienį.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė, atsižvelgdama į kintančią situaciją ir epidemiologų rekomendacijas, nusprendė pratęsti karantino laikotarpį iki balandžio 13 dienos. Viešose vietose rekomenduojama būti tik su burną ir nosį dengiančiomis apsauginėmis priemonėmis, patikslinta parkų ir atvirų erdvių lankymo bei apsipirkimo prekybos vietose tvarka. 

Mieli Lietuvos žmonės,

Turbūt pirmą kartą nuo šios COVID-19 sukeltos krizės pradžios nebeužtenka tik epidemiologinių ar medicininių žinių. Nebeužtenka tik politinės valios ir gebėjimo priimti greitus sprendimus.

Vakar, kovo 24 dieną, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų infekcinėje ligoninėje mirė ukmergiškė, kuriai po mirties patvirtintas užsikrėtimas koronaviruso (COVID-19) infekcija. Iki kovo 16 dienos moteris buvo gydoma Ukmergės ligoninėje. Ji savaitę praleido namuose, o pablogėjus būklei, kovo 23 dieną buvo išvežta į Vilnių.

Gerbiami Ukmergės krašto seniūnaičiai, bendruomenių pirmininkai, dėl koronoviruso (COVID-19) susiklosčiusi situacija rajone yra neeilinė ir pareikalaus iš visų mūsų atsakomybės ir adekvačios reakcijos sprendžiant iškylančias problemas, reaguojant į laikinus nepatogumus, įveikiant sunkumus. Nuoširdžiai tikiu, kad susitelksime ir visi kartu sugebėsime suvaldyti kylančias grėsmes, o vėliau ir pasekmes, jei tokių bus.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad paryčiais gautais tyrimų rezultatais patvirtinta, jog koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtė pirmasis vaikas šalyje. Infekcija diagnozuota trejų metų pacientui, kuris šiuo metu išleistas gydytis į namus.  

Vilnius, kovo 23 d. (BNS). Kaimo turizmo asociacija siūlo medikams, kuriems būtina saviizoliacija, nemokamai izoliuotis kaimo turizmo sodybose.