Savivaldybės vadovai dalyvavo ekonomikos forume Almatoje
2020-03-09

Kovo 2-5 dienomis Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Darius Varnas dalyvavo Almatoje (Kazachstano Respublika) vykusiame Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros forume.

Forume, kurį atidarė Lietuvos Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Kazachstane J.E. Gintautas Vasiulis ir Almato miesto akimo (gubernatoriaus) pavaduotojas Separbekas Tujаkbajevas, dalyvavo daugiau nei 200 Kazachstano verslininkų, nacionalinės verslininkų asociacijos „Atameken“, įmonių „Kazinvest“, „Socialinės verslo korporacijos „Almaty“, Almatos industrinės zonos, Kazachstano investicinių fondų bei bankų vadovai.

Lietuvos regionų delegaciją sudarė 30 savivaldybių vadovų ir verslininkų. Be Ukmergės rajono savivaldybės atstovų į Almatą vyko Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, Zarasų rajono meras Nikolajus Gusevas, Kaišiadorių rajono mero pavaduotojas Darius Vilimas, Biržų rajono mero pavaduotoja Astra Korsakienė, Kauno rajono mero pavaduotojas Antanas Nesteckis, Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorius Modestas Petraitis, Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius Rokiškio rajono mero patarėjas Vytautas Saulis, Mažeikių rajono mero patarėjas Virgilijus Radvilas, Šiaulių prekybos ir pramonės rūmų generalinis direktorius Alfredas Jonuška ir kt.

Lietuvos regionų delegacija lankėsi Almatos akimate, susitiko su Almatos akimu (gubernatoriumi) Bakytžanu Abdirovičiu Sagintajevu, Almatos industrinėje zonoje susitiko su šioje zonoje įsikūrusių įmonių vadovais.

Delegacijos nariai taip pat susitiko su nacionalinių Kazachstano prekybos ir pramonės rūmų ,,Atamaken“ vadovais, Kazachstano verslininkais, politikais, Lietuvos generaliniu konsulu Almatoje Dariumi Vitkausku.

"Kazachstano verslininkai susidomėjo galimybėmis investuoti Lietuvoje. Svarbiausia, kad pašalinome informacijos apie Lietuvos regionus vakuumą. Kazachai buvo nustebę, kad Lietuvos rajonuose yra tiek daug šiuolaikinių technologijų įmonių, gaminančių aukštos kokybės produkciją. Su kolegomis ir verslo atstovais kalbėjome apie įvairias Lietuvos regionų ir Kazachstano verslininkų bendradarbiavimo formas – prekių eksportą, galimybes pasidalinti technologijomis, steigti bendras įmones Kazachstane, statyti naujas gamyklas Lietuvoje. Sutarėme, kad rudenį Kazachstano delegacijos, suformuotos pagal verslo sferas, apsilankys daugelyje Lietuvos regionų ir pradėti pokalbiai bus pratęsti“, - sakė meras R. Janickas.

Vizito metu meras R. Janickas ir administracijos direktorius D. Varnas pristatė Ukmergės rajoną ir verslo aplinką jame. "Tikimės, kad šios šalies verslininkus sudomino galimybėmis investuoti mūsų rajone, o mūsų verslui padės rasti partnerių Kazachstane. Be galo malonu buvo susitikti ir su Almatoje dirbančiais dviem ukmergiškiais – įmonės „Baman“ direktoriumi Andriumi Butkumi ir įmonės „Glass Pro“ direktoriumi Mantu Šapoka. Dalyvavimas ekonomikos forume, susitikimai su valdžios, verslo atstovais buvo efektyvūs ir naudingi“- teigė meras.

Praėjusių metų rugpjūčio 29 dieną Ukmergėje lankėsi Baltijos šalių ir Kazachstano verslo plėtros asociacijos atstovai – valdybos narys Alexander Vidyakin, Kazachstano verslininkų bendruomenėspirmininkas, šilumos įrangos gamyklos Rygoje EKO AIR savininkas Rostislav Li ir šios įmonės technikos direktorius Aleksandr Odintsov, kurie susitiko su Ukmergės rajono savivaldybės vadovais, o šių metų sausį – Kazachstano Respublikos ambasadorius Lietuvoje Viktoras Temirbajevas, jo patarėjas Seržanas Kadyrbajevas ir ambasados darbuotojas Sarsenbajus Abduraimovas. Svečiai savivaldybėje susitiko su vadovais, lankėsi sėkmingai veikiančiose Ukmergės įmonėse, domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis.

Parengta pagal Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacija pranešimą spaudai 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra