Su seniūnais kalbėta apie nespėjamus šienauti žaliuosius plotus
2020-07-01

Birželio 30 dieną į pasitarimą seniūnus sukvietę Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas ir jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė daugiausiai kalbėjo apie tai, kad viešosiose miesto ir rajono erdvėse nenupjaunama sparčiai auganti žolė. Dėl to savivaldybę pasiekia gyventojų skundai.

Susirinkusieji patikino, kad žolė šią vasarą želia nenumaldomai, o talkininkų, kas padėtų prižiūrėti žaliuosius plotus, ženkliai sumažėjo arba beveik nebeliko. Pagrindiniai visų seniūnijų pagalbininkai – pagal Visuomenei naudingos veiklos arba Užimtumo didinimo programas dirbantys asmenys. Mieste dalį žaliųjų plotų (apie 4 tūkst. kv. m.) šienauja viešąjį konkursą laimėjusi bendrovė „Ukmergės versmė“. Su šia įmone sutartis baigiasi š. m. liepos 12 dieną. Jau yra paskelbtas naujas konkursas šioms paslaugoms teikti. Kaimo vietovėse seniūnams padeda ir vietos ūkininkai, kurie su savo turima technika nupjauna žolę tam tikrose teritorijose.

„Mums reikia vyriškos jėgos ir blaivių galvų, o tokių ne kažkiek ir belikę – žmonės išsivažinėjo į užsienius, kiti per vasarą patys susigalvoja, kuo verstis. Pagrindinis į viešuosius darbus atsiųstų, už gaunamas pašalpas atidirbti turinčių vyrų darbas – su trimeriais šienauti piliakalnius, šlaitus, pakeles“ - kalbėjo seniūnai.

Po beveik dvi valandas užtrukusių diskusijų savivaldybės administracijos vadovai įpareigojo seniūnus kuo skubiau pateikti sąrašą vietų (žaliųjų plotų), kurių nebeįstengia patys nušienauti.

„Visi bendrai galvosime, ieškosime šios problemos sprendimo būdų“, - sakė D. Steponavičienė.

Pasak D. Varno, Ukmergės miestas, rajono miesteliai ir kaimai turi būti tvarkingi. Žolė neturėtų kaip pasiutusi želti visiems matomose viešosiose vietose.

"Juk visi nori, kad būtų tvarkinga ir gražu. Jeigu nespėjate pjauti žolės, informuokite mus - padėsime ieškoti daugiau technikos ar darbuotojų. O gyventojų prašyčiau apsišarvuoti kantrybe, kad šiemet žolės pjovimo darbai užtruks ilgiau", - teigė administracijos direktorius.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra