Ukmergei ir jos svečiams rengiamas virtualus gidas
2020-10-14

Ukmergės kraštotyros muziejus rengia naujausiomis technologijomis paremtą, šiuolaikinės visuomenės lūkesčius atitinkantį ir iššūkius tenkinantį informatyvų virtualų gidą „Virtualus turas „Miestas delne“, suteiksiantį galimybę vietos gyventojams ir turistams savarankiškai pažinti Ukmergę, jos istoriją ir kultūrą.

Mūsų kraštietė kompozitorė ir atlikėja Raminta Naujanytė-Bjelle bus šio virtualaus gido balsas bei sukurs jam muzikinį foną, dailininkas ir Ukmergės meno mokyklos mokytojas Dainius Tijūnėlis nutapys į maršrutą įtrauktų objektų akvareles, fotografas Dainius Vytas bus atsakingas už fotografijas ir trumpus vaizdo siužetus, o UAB „MultimediaMark“ – už techninį ir kūrybinį šio sumanymo įgyvendinimą.

Šį projektą, kuriuo siekiama didinti miesto konkurencingumą bei skatinti atvykstamąjį turizmą, planuojama įgyvendinti iki šių metų gruodžio 15 dienos.

Šių metų birželio mėnesį Ukmergės kraštotyros muziejaus turizmo sektoriaus darbuotojų parengtam ir 83,33 balų įvertinimą surinkusiam projektui „Virtualus turas „Miestas delne“ skirtas pilnas - 100 proc. Lietuvos kultūros tarybos finansavimas.

Programai „Kultūros ir meno organizacijų naujų produktų ir (ar) paslaugų kūrimas“, į kurią ir buvo teiktas šis projektas, iš viso skirta 10 mln. eurų, kurie numatyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (Covid-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane.

Tai kol kas didžiausia priemonė, kuria siekiama mažinti ekstremalios situacijos padarinius kultūros srityje, skatinti kultūros ir meno organizacijų veiklų tęstinumą bei skaitmeninių kultūros produktų ir paslaugų kūrimą, aktyviai įtraukiant meno kūrėjus. Ši priemonė išskirtinė tuo, kad įstaiga galėjo teikti tik vieną projektą, kuris, sėkmės atveju, Lietuvos kultūros tarybos būtų finansuojamas 100 proc., taip pat projekto paslaugos skatinamos pirkti iš meno kūrėjų ir taip juos paremti.

D. Tijūnėlio akvarelėje - vienas iš būsimo virtualaus gido objektų, Ukmergėje, Vytauto g. 49 esantis Deveikių arba „meškų namu“ dėl jį puošiančių meškų skulptūrų vadinamas namas. Statinys buvo pastatytas 1912–1913 m., o į Lietuvos Respublikos Kultūros vertybių registrą įtrauktas 2008 m.

Simona Vytė

Ukmergės kraštotyros muziejaus turizmo informacijos vadybininkė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra