Ukmergės rajone vandens kokybė bus tiriama iš 19-os vandens telkinių
2020-06-03

Lietuvoje maudymosi sezonas prasideda nuo birželio 1 dienos ir tęsiasi iki rugsėjo 15 dienos. Ukmergės visuomenės sveikatos biuras informuoja, jog šiemet, atsižvelgiant į ukmergiškių pageidavimus, maudymosi sezono metu bus atliekami vandens kokybės tyrimai net iš 19-os maudynėms pamėgtų rajone esančių vandens telkinių. Tai trigubai daugiau (buvo tiriami tik 6 vandens telkiniai) nei ankstesniais metais.

Vandens tyrimai bus pradėti birželio 8-9 dienomis ir kartojami kiekvieną mėnesį: liepą, rugpjūtį ir rugsėjį. Nustačius, kad vanduo neatitinka higieninių reikalavimų, turės būti atlikti papildomi tyrimai. Maudyklų vandens kokybė vertinama pagal du mikrobiologinius parametrus: žarninius enterokokus ir žarnines lazdeles.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai vandens kokybės tyrimus Ukmergės rajone atliks Kadrėnų tvenkinyje, Šventosios upėje prie miesto stadiono, ties Vepriais ir ties Šventupe, Virkščių ir Mateikiškių tvenkiniuose, Veprių, Kurėnų, Siesikų, Žirnajų, Taujėnų, Lėno, Dirvonų (Pagojės), Alaušo, Obelių, Ilgajo, Šešuolių, Makių ir Žemaitkiemio ežeruose.

Gauti tyrimų rezultatai bus paviešinti Ukmergės rajono savivaldybės bei Ukmergės visuomenės sveikatos biuro internetiniuose tinklalapiuose, socialinio tinklo „Facebook“ paskyrose, žiniasklaidoje.

Primename, pagrindines taisykles, kurių turėtumėte laikytis, kad išvengtumėte nelaimingų atsitikimų prie vandens:

• Niekada neikite į vandenį apsvaigę nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Apsvaigęs žmogus neadekvačiai reaguoja į aplinką, pervertina savo galimybes;
• Jei vandens telkinyje yra plūdurai arba kitoks maudymosi ribų ženklinimas, neplaukite toliau, nei pažymėta plūdurais ar ženklinimu;
• Atvykę prie vandens telkinių su vaikais, nepalikite jų be priežiūros, nuolat juos stebėkite.
• Neplaukiokite vieni. Jei pradėtumėte skęsti, kartu plaukiantis žmogus galėtų jums padėti;
• Neplaukiokite iškart po valgio ir kramtant maistą;
• Jei kaitinotės saulėje, niekuomet staiga nešokite į vandenį;
• Į nepažįstamą ar seklų vandens telkinį iš pradžių visada reikia bristi, o ne nerti ar šokti.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

alfa.lt nuotrauka

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra