Mažųjų judėjimo džiaugsmas

Projekto pavadinimas:

„Mažųjų judėjimo džiaugsmas“

Veiksmų programa:

Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondo programos Vandenų apsaugos kryptis 

Projekto vykdytojas:

Ukmergės rajono savivaldybės administracija

Projekto įgyvendinimo laikotarpis:

veiklų pradžia:

2020 m.

veiklų pabaiga:

2021 m.

Finansavimo šaltiniai:

Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas

Projekto rezultatas:

Projekto partnerės - ugdymo įstaigos buvo aprūpintos žiemos sezono sportinėmis priemonėmis: slidėmis, rogutėmis, sniego paspirtukais, čiuožynėm. Sporto priemonės panaudotos ne tik ,,Žiemos pramogų" savaitei, bet ir kitu laiku, kai tik leido oro sąlygos (kai buvo sniego). ,,Žiemos pramogų" savaitę sausio 20-24 dienomis organizavo visi projekto partneriai lopšeliai – darželiai ,,Eglutė", ,,Saulutė", ,,Vaikystė", ,,Nykštukas", ,,Žiogelis", ,,Buratinas", ,,Šilelis". Kiekviena ugdymo įstaiga pasirengė fizinio aktyvumo savaitės veiklos planą, kuriame numatė veiklas kiekvienai savaitės dienai (mankštos gryname ore, estafetės, judrieji žaidimai ir kt.). Į renginius buvo pakviesti ir ugdytinių tėvai. Renginiuose dalyvavo daugiau nei 1114 dalyvių (835 ugdytinių ir 279 tėvai bei pedagogai). Pasibaigus renginiams, ugdymo įstaigos organizavo tėvų ir pedagogų apklausas, kurios parodė, kad renginiai organizuoti puikiai, tenkina dalyvių poreikius.   Nors šią žiemą sniego buvo nedaug, tačiau ugdymo įstaigos panaudojo priemones ne tik sporto savaitės metu, bet ir kitu laiku. Priemonės bus panaudotos ir ateityje. Žiemos pramogų savaitė skatino vaikus ir tėvus aktyviai leisti laisvalaikį, sportuoti, kas ir buvo numatyta projekto rezultatuose.

Projekto partneriams, vaikų lopšeliams – darželiams ,,Eglutė", ,,Saulutė", ,,Vaikystė", ,,Nykštukas", ,,Žiogelis", ,,Buratinas" pavasarį  nupirktas ir išdalintas inventorius, skirtas mokymui plaukti: plaukimo lentos, rankovės, ratai, lazdos.  Projekto metu gautas sporto priemones mažųjų plaukimo įgūdžiams tobulinti kai kurie darželiai išmaniai pritaikė pramogoms darželio kieme sukurti. Vaikų lopšelyje-darželyje „Šilelis“ karštomis vasaros dienomis vaikai vandens baseinėlyje ne tik braidė ar maudėsi, bet su plaukimo priemonėmis mokėsi plaukti, įveikti vandens baimes, saugiai elgtis vandenyje. Tėveliai džiaugėsi, kad vaikams organizuojamos puikios ir prasmingos veiklos, kad vasarą vaikams smagu darželyje. Lietuvoje paskelbtas karantinas sutrukdė įgyvendinti balandžio mėnesį numatytą fizinio aktyvumo savaitę, skirtą vaikų mokymui plaukti. Dėl šio renginio organizavimo datos ir pobūdžio bus nuspręsta rugsėjo mėnesį.

Asmuo kontaktams:

Ramunė Bakučionienė, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto  skyriaus vyriausioji specialistė tel. 8 340 63987, el. paštas   [email protected] .