Naujiena

Mieste esančios vaizdo stebėjimo kameros – tarsi „papildomas žaidėjas“
2021 m. Vasario 19 d.

Mieste esančios vaizdo stebėjimo kameros – tarsi „papildomas žaidėjas“

Vasario 18-tą dieną vykusiame Ukmergės rajono savivaldybės tarybos virtualiame posėdyje dalyvavęs Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas pristatė informaciją apie vaizdo stebėjimo kameras mieste ir jų teikiamą naudą.

„Ukmergės policijos bendruomenės vardu noriu padėkoti rajono vadovams ir tarybai prisidedant prie mūsų rajono saugumo. Priimti tam tikri sprendimai suteikia mums papildomas galimybes, efektyviai užtikrinant viešąjį saugumą“, - kalbėjo S.Kazlauskas apie vaizdo kamerų įdiegimą mieste.

Anot rajono policijos viršininko, vaizdo stebėjimo kameros – tai „papildomas žaidėjas komandoje“.

Pirmosios vaizdo stebėjimo kameros Ukmergėje įrengtos 2016 metų pabaigoje. Vykdant projektą jos buvo įdiegiamos trimis etapais.

Šiuo metu miestą stebi 92 vaizdo stebėjimo kameros. Jų pagalba kontroliuojamos 23 sankryžos ir parkas, esantis prie ligoninės. Taip pat vaizdas stebimas ties visais išvažiavimais į miestą.

Policija ypač vertina prevencinę vaizdo stebėjimo kamerų naudą. Jos pasitarnauja dėl neteisėtų veikų užkardymo bei tiriant nusikaltimus, skatina tinkamai elgtis, didina gyventojų saugumo jausmą. Kamerų nauda įvertinta ir užtikrinant eismo saugumą - tikslinantis eismo įvykių aplinkybes ar aiškinantis pasišalinimus iš eismo įvykių.

S.Kazlauskas sakė, kad ypač karantino metu vykdomos eismo priežiūros priemonės stebint "on line" bei nustatomi tokie kelių eismo taisyklių pažeidimai kaip diržų nesegėjimas, kalbėjimas telefonu vairuojant, šviesoforų signalų ar kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas. Viršininkas paminėjo išskirtinius tyrimus, kuomet nusikalstamos veikos pasitelkus vaizdo kamerų medžiagą buvo operatyviai išaiškintos.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas pasidžiaugė, kad savivaldybės investicija buvo tikslinga ir naudinga.

Asta Krogertienė
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Komunikacijos poskyrio specialistė