Naujiena

Varvekliai ant stogo
2024 m. Sausio 23 d.

Raginame pastatų savininkus tinkamai pasirūpinti stogų būkle

Atšilus orams, ant pastatų stogų susiformavę varvekliai, šlapias sniegas ir ledas kelia rimtą pavojų praeivių saugumui.

Primename, kad už pastatų saugumą yra atsakingi statinių savininkai, kurie privalo laiku bei tinkamai pasirūpinti stogų būkle – laiku pašalinti pavojingas sniego sankaupas bei neleisti susidaryti pavojingiems varvekliams.

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos 2017 metų kovo 30 dienos sprendimo Nr. 7-79 „Dėl Ukmergės miesto ir kitų gyvenamųjų vietovių tvarkymo ir švaros taisyklių pakeitimo“ VIII skyriaus „Statinių naudojimas“ 75 punkte nurodoma: „Statinių, besiribojančių su viešomis teritorijomis, gatvėmis, šaligatviais, skverais, savininkai (naudotojai) privalo nuolat nuvalyti ant pastatų stogų, sienų, švieslangių, langų, lietvamzdžių, balkonų ir kitų paviršių susikaupusį sniegą, ledą ir varveklius“.

Siekiant išvengti galimų nelaimių, raginame visus pastatų savininkus, naudotojus bei administruojančias įmones laiku ir tinkamai organizuoti varveklių pašalinimo nuo pastatų stogų darbus.  

Valant nuo gyvenamųjų namų bei pastatų stogų ir balkonų ledą, sniegą ir varveklius, privalu laikytis darbo saugos reikalavimų: aptverti pavojingą teritoriją, nesugadinti ryšių ir elektros laidų, apsaugos įrangos, laidų, šviestuvų ir televizijos antenų, želdinių, statinių fasadų.

Pasirūpinkite savo ir aplinkinių saugumu!

Ukmergės rajono savivaldybės administracija