Naujiena

Saugaus eismo komisijos posėdis
2022 m. Lapkričio 23 d.

Saugaus eismo komisijos posėdyje svarstyti Ukmergės rajono gyventojų prašymai

Lapkričio 23 dieną vyko Saugaus eismo komisijos (SEK) posėdis kuriame dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas, savivaldybės tarybos nariai, administracijos darbuotojai, Seniūnijų, Ukmergės rajono priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Ukmergės rajono policijos komisariato atstovai.

Greičio mažinimo kalnelių ir greičio ribojimo kelio ženklų įrengimas kaimo vietovėse, draudžiamųjų kelio ženklų statymas Ukmergės miesto teritorijoje, tvoros nuo laukinių gyvūnų įrengimas kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis, neįgaliųjų transporto priemonėms skirtos vietos įrengimas prie daugiabučio namo Vilniaus gatvėje, kelio ženklų, žyminčių kaimiškosios vietovės ribas, perkėlimas, horizontalaus ženklinimo atlikimas, perėjų apšvietimas ir panašūs gyventojų prašymai buvo išnagrinėti minėto posėdžio metu ir visiems jiems buvo pritarta.

Daugiausia diskusijų tarp SEK posėdžio dalyvių sulaukė klausimas dėl Gruodžio 17-osios gatvės gyventojų prašymo drausti automobilių statymą aikštelėje prie Ukmergės centrinio stadiono (Gruodžio 17-osios g.) nuo 22 iki 6 valandos ryto. Pasak gyventojų, automobiliai minėta gatve važinėja dideliu greičiu, iš jų sklinda garsi ir tranki muzika, o aikštelėje su automobiliais besirenkantis jaunimas drumsčia gyventojų ramybę. Posėdžio metu buvo akcentuota, kad tai vienintelė nuošali vieta stebima vaizdo kamerų, kurioje gali burtis jaunimas, o gyvenamieji namai yra pakankamai toli nuo šios aikštelės. Kitose vietose, kur rinkdavosi jaunimas (automobilių stovėjimo aikštelė prie savivaldybės, aikštelė prie PC „Senukai“), jau sustatyti draudžiantys stovėti nakties metu kelio ženklai. Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus atkreipė dėmesį, kad Jaunimo ir Gruodžio 17-osios gatvių sankryžoje yra įrengtas greičio mažinimo kalnelis. Taigi, bendru nutarimu nuspręsta, kad gyventojų prašomas draudimas problemos neišspręstų, o ateityje toje gatvėje planuojama griežtesnė greičio kontrolė.

Posėdžio metu taip pat buvo pristatyti Darbininkų ir Pakalnės g. rekonstravimo bei Pušelės g., Antakalnio I-ojo k., su įvažiavimu į sodų bendriją (SB) „Pušelė“ kapitalinio remonto projektai, po gautų eismo saugumo audito pastabų.

SEK posėdžių dažnumas priklauso nuo gyventojų prašymų kiekio, tačiau jie vyksta ne rečiau kaip kas ketvirtį.

Chrisija Kvietkauskienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus specialistė


Galerija