Naujiena

Svarbi informacija dėl žaliųjų atliekų surinkimo
2024 m. Kovo 6 d.

Svarbi informacija dėl žaliųjų atliekų surinkimo

Informuojame, kad Ukmergės miesto seniūnija šiais metais neberinks žaliųjų atliekų, apvažiuojant individualias valdas. Prašome gyventojų nenešti ir nepalikti prie važiuojamosios gatvės dalies ar kelkraščiuose surinktų žaliųjų atliekų (šakų, nukritusių medžių lapų, nupjautos žolės ir kt.).

Žaliosioms atliekoms ne vieta ir mišrių atliekų konteineriuose, jų negalima palikti ar deginti kiemuose. Jei nėra galimybių šių atliekų kompostuoti konkrečioje teritorijoje, fiziniai ir juridiniai asmenys žaliųjų atliekų išvežimo paslaugą gali užsisakyti UAB „Ukmergės autobusų parkas“.

Ukmergės rajono savivaldybės taryba vasario 29 d. vykusiame posėdyje priėmė sprendimą Nr. 7-41 „Dėl UAB „Ukmergės autobusų parkas“ teikiamų paslaugų įkainių patvirtinimo“. Šiuo sprendimu buvo patvirtinti ir biologiškai skaidžių atliekų (žaliųjų) surinkimo ir vežimo įkainiai (atkreipiame dėmesį, kad sprendime patvirtinti įkainiai yra be pridėtinės vertės mokesčio).

Ši paslauga bus teikiama visoje Ukmergės rajono savivaldybės teritorijoje – tiek mieste, tiek rajone.

Užsisakiusiems šią paslaugą, darže, kieme ar sode susidariusios žaliosios atliekos periodiškai bus išvežamos ir tinkamai sutvarkomos, neteks rūpintis nei įranga, nei vietomis, kur jas pristatyti. Surinktos žaliosios atliekos bus naudojamos kompostui, o tinkamai sutvarkytos jos neterš aplinkos.

Nustatytu grafiku įmonė šias atliekas išveš kas ketvirtą savaitę ketvirtadieniais.

Sudarius sutartį su UAB „Ukmergės autobusų parkas“, mieste esantiems namų ūkiams nemokamai bus suteikiamas 240 l talpos  konteineris, o rajone esantiems namų ūkiams - 1 kub. m. talpos didmaišis.  Mokėti teks tik už jų ištuštinimą ir minėtų atliekų išvežimą.

Konteinerio aptarnavimo kaina viso šiltojo sezono metu (nuo balandžio 1 d. iki lapkričio 15 d.) - 33,38 Eur, o vienkartinis vieno didmaišio - 52,64 Eur. Jei vieno didmaišio nepakaks, kiekvienas papildomas didmaišis kainuos 7,74 Eur. Svarbu žinoti dar ir tai, kad užsisakant didmaišį rajone bus skaičiuojamas ir transportavimo mokestis į abi puses – 0,81 Eur/km.

UAB „Ukmergės autobusų parkas“ taip pat siūlo krūmų ir (ar) šakų (iki 2 kub. m.) išvežimo paslaugą. Jos kaina - 33,38 Eur.

Užsakyti visas šias paslaugas galima el. paštu [email protected], kontaktinis tel. +370 655 68154

Primename, kad Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 1999 m. liepos 14 d. įsakyme Nr. 217 „Dėl atliekų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“ yra įtvirtintos nuostatos, kad žaliųjų (sodų, parkų ir želdynų tvarkymo) atliekų turėtojai šias atliekas turi rūšiuoti jų susidarymo vietoje ir apdoroti kompostavimo įrenginiuose patys arba perduoti jas tokių atliekų apdorojimo įmonei ir gyventojai gali tvarkyti biologines atliekas vadovaudamiesi geros kaimynystės“ principu, pavyzdžiui, gali atiduoti biologines atliekas kitiems fiziniams asmenims, turintiems atitinkamus biologinių atliekų apdorojimo įrenginius (pavyzdžiui, kompostavimo konteinerius (dėžes).

Ukmergės rajono savivaldybės administracija