Naujiena

Ukmergės centre bus patobulintas šviesoforų darbas ir pagerintas transporto pralaidumas
2021 m. Rugpjūčio 31 d.

Ukmergės centre bus patobulintas šviesoforų darbas ir pagerintas transporto pralaidumas

Ukmergės miesto centre naujai rekonstruotos dvi sankryžos – Vilniaus ir Vytauto gatvių bei Kęstučio aikštės ir Gedimino gatvės - jau kuris laikas varo į neviltį visus, kurie tik mėgina jas įveikti, savaitgaliais, ypač penktadieniais, automobilių spūstys nusidriekia kone nuo Kauno gatvės vidurio.

„Ukmergės rajono savivaldybės administracija žino šią problemą ir per artimiausias savaites ją išspręs. Šviesoforų darbas bus patobulintas ir transporto pralaidumas šioje vietoje bus pagerintas.

Puikiai suprantame visų vairuotojų situaciją, nes ir patys važinėjame per tas sankryžas. Bet labai prašau suprasti, kad pokyčiams reikalingas laikas“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Pasak jo, jau yra parengta projektavimo užduotis bei atliekamas šios paslaugos viešasis pirkimas.

Siekiant padidinti transporto srautų pralaidumą sankryžose, vietoj šiuo metu šviesoforų ciklą sudarančių 4 fazių, liks 3 fazės (dvi fazės bus sujungtos į vieną ) - t. y. vienu metu žalias šviesoforo signalas degs išvažiuojantiems iš Gedimino gatvės ir atliekantiems kairįjį posūkį iš Vytauto gatvės link Vilniaus gatvės. Šviesoforų signalai bus sureguliuoti taip, kad situacijų, kai automobiliai užblokuoja Kęstučio aikštės - Gedimino gatvės sankryžą - nebeliks.

Šviesoforuose, reguliuojančiuose transporto srautus nuo Kęstučio aikštės ir Gedimino gatvės link Vytauto ir Vilniaus gatvių, bus panaikinti rodyklių formos signalai ir įrengta papildoma sekcija posūkiui į dešinę (į Vilniaus gatvę). Planuojama, ant šviesoforo gembės įrengti informacinę lentelę, kuri vairuotojams primins, kad, nedegant papildomai šviesoforo sekcijai į dešinę, kai dega žalio skritulio formos signalas, atlikti posūkį galima, tačiau reikia praleisti pėsčiuosius.


Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė
Dainiaus Vyto nuotraukos

Galerija