Naujiena

2023 m. Balandžio 28 d.

Ukmergiškiams išdalinti oranžiniai maišeliai maisto atliekoms rūšiuoti

Nuo gegužės 1 dienos Ukmergėje startuoja UAB „VAATC“ ir Ukmergės rajono savivaldybės organizuojama maisto atliekų kampanija.

Šiandien dalis ukmergiškių savo daugiabučių laiptinėse, prie buto durų ar ant durų rankenų ras paliktus maisto atliekoms rinkti pagamintų specialių oranžinių maišelių. Maišelių komplektus - po 2 ritinėlius -kartu su informaciniais lankstinukais žmonėms penktadienį dalino Ukmergės Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų moksleiviai.

Šios akcijos simbolika papuoštu UAB „Ukmergės autobusų parkas“ autobusu vežiojami moksleiviai apėjo 272 daugiabučius namus arba 7532 butus, iš viso buvo išdalinti 7532 komplektai maišelių. Paskaičiuota, kad vieniems namams savaitei turėtų pakakti 2 vnt. tokių maišelių.

Į oranžinį maišelį turėtų keliauti naudojimui nebetinkami maisto produktai (išpakuoti) ir jų likučiai, vaisių bei daržovių žievės, lupenos, graužtukai, arbatos tirščiai bei pakeliai, kavos tirščiai ir jų filtrai, kambariniai augalai ir jų dalys, riebalais ir kitais maisto produktais suteptas popierius, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, nebetinkami naudoti maisto papildai (išpakuoti).

Surinkus maisto atliekas, maišelį reikėtų sandariai užrišti ir išmesti į mišrių atliekų konteinerį.

ORANŽINIS MAIŠELIS laukia tavo maisto atliekų! Išmestas maistas – tai ne tik išmesti pinigai, aplinkos teršimas, bet ir išteklių švaistymas. Padėkime maisto atliekoms virsti kokybišku kompostu, rinkime jas!

Negavus oranžinių maišelių ar jiems pasibaigus, prašome kreiptis į:

  • Ukmergės miesto seniūniją (Vytauto g. 88, Ukmergė),
  • UAB „Ukmergės butų ūkis“ (S. Daukanto g. 18, Ukmergė),
  • Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę (Gerseniškių g. 5, Ukmergė).

Daugiau informacijos:

www.vaatc.lt/maistas
www.atliekukultura.lt